Nisan 04, 2013

İtiraf Ediyorum: Bloglama Zamanı 1 Yaşında !


İtiraf Ediyorum: " Bloglama Zamanı 1 Yaşında ! "

Merhaba arkadaşlar, bugün bloglama zamanı tam 1 yaşını kutluyor. Blog dünyasına adım atalı aslında daha uzun bir zaman olmuştu ama bu bloglama zamanı adı ile tam 365 gün sizlere paylaşımda bulundum. 

Biraz bloglama zamanı'nda bahsedecek olursam: uzun zaman üzerinde çalıştığım bir blogum vardı. Kopyala + Yapıştır yapıyordum orada. Tabii bu ilk zamanlar hani biraz tecrübesizlik mi dersiniz yoksa kolaya kaçmamı bilmem ama ben tecrübesizliğimden böyle paylaşımlarda bulunmuştum. Neyse ilerleyen zamanlarda farklı bir blog ve belli bir amaca yönelik bir blog oluşturmaya karar verdim. Hani ilk blogumun belli bir amacı yoktu. Her şey vardı ama hiçbir faydası yoktu. Sadece var olarak kalacaktı. 

Bloglama Zamanı adını pek düşünmedim açıkcası birden aklıma geldi belki de başka bir cümlenin içinde geçerken dikkatimi çekmiş olmalıydı neyse bu ad ile blogu oluşturdum. Defalarca tema ve özellik değiştirdim tabi. ( yine tecrübesizliğimden :) ) 

İlerleyen zamanlarda belli bir amaca yönelmek istedim. Blogu takip edenlerin ve ziyaretçilerin aklına gelecek ilk blog olmasını istemişimdir. Bilmiyorum bu konuda başarılı olmuş muyumdur. (?)

Önce bir tema oluşturmak istedim, herhangi bir siteye benzemeyecek diye bir kural yok! ile yola çıktım. Zaman ilerledikçe bilgilerimi artırdım. Yeni şeyler öğrendim. Bu süre tam 1 yıldı tabii. Velhasıl kelam bugünkü şeklini aldı bloglama zamanı teması. Tabi örnek aldığım ve izlediğim birkaç blog var. Hatta paylaşımlardan birkaç tanesini oradan aldığımı belirtiyorum. 
Bu süreç içerisinde birçok şey öğrendim tabi şimdi tek tek teşekkür etmeye kalkarsam sayfalar yetmeyecek. :)

1 yıl içerisinde;

Twitter'da takipçi sayım: 180 ile 190 arasında gidip geldi. Hala takip etmiyorsanız şimdi takipçim olabilirsiniz: https://twitter.com/bloglamazamani

Facebook'ta beğeni ise: 2.455 kişi beğenmiş durumda. Eğer Bloglama Zamanı'nı hala beğenmediyseniz zaman kaybetmeden beğenip en güncel paylaşımları görebilirsiniz: https://www.facebook.com/bloglamazamani

Youtube'da takipçi sayım 10 eğer youtube hesabınız varsa sizde takip edip güncel videolara ulaşabilirsiniz: Bloglama Zamanı - YOUTUBE

Blogumu takibe alan 65+ kişi mevcut. Bu istatistiklerin az olmasındaki ana sorun sosyal medyayı pek fazla önemsemeyişimdendi ama artık böyle bir şey söz konusu dahi değil. 

Son olarak: Bloglama Zamanı Blogger tema, eklenti ve kodları ile yeni blogcuların kaynağı olma yolunda ilerleyen ve güncel bilgileri ve SEO içerikli makale paylaşan bir blog yazarı olduğunu belirtip konuyu bitirmek istiyorum. Takip eden ve ziyaret eden herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sürçü lisan ettiysem affola. Tekrar görüşmek üzere hoşça kalın. 

4 yorum :

Blogunu çok uzun bir süredir takip ediyorum, umarım daha nice yıllarını görürüz. Ancak artık ücretli bir domaine ve Wordpress'e geçiş yapsan daha hoş olur bence :)

Tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim. Blogun sayesinde çok şey öğrendim.

Mutlu yıllar

Bu blogda başka bloglarda bulamadığım pek çok faydalı bilgi geçti elime..Ellerinize sağlık..Happy birthday Bloglama Zamanı.. :)

@Mehmet Burak İşci, Öyle bir geçişi daha önce düşündüm ama gerçekleştiremedim belki ileride daha iyi bir yer edindiğim an tavsiyeni dikkate alacağım :)

@Terra Rossa , @Sevda Şen Ünsev, Teşekkür ederim. :)

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.