Mart 26, 2013

Tweet Geçmişinizi İndirmek İster Misiniz ?

Twitter'da Tweet Geçmişinizi İndirmek artık çok kolay.

Geçtiğimiz günlerde Twitter Arşivini İste servisini Türkiye kullanıcıları için de dahil ettiğini açıklamıştı. Bu özellikle şimdi twitter kullanıcıları başlangıçtan en son twittine kadar olan paylaşımlarını tek seferde nasıl indirebilir ondan bahsedeceğim.

Twitter hesabına giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resmi sırasıyla 1,2 ve 3. adımlara bir göz atın.Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra kırmızı ile içine alınmış alanı seçin daha sonra "Ayarlar" sekmesine tıklayın ve son olarak "Arşivini İste" butonuna basın.

Arşivini İste butonunu seçtikten sonra aşağıdaki gibi bir uyarı alacaksınız ve 1-2 dakika bekledikten hemen sonra e-mail adresinizi kontrol edin.E-mail adresinize arşivinizi indirme bağlantısı gelecektir. Aşağıda görmüş olduğunuz gibi bir mail sizi bekliyor.
Twitter arşivini nasıl kullanacağın hakkındaTwitter arşivini kullanmanın en basit yolu bu dosyada sunulan arşiv tarayıcı arayüzü iledir. İnen klasördeki`index.html` dosyasına çift tıklayarak tarayıcından Tweetlerinin tüm geçmişine göz atabilirsin.

`data` klasöründeki Twitter arşivin iki formatta sunulmaktadır: Ay ve yıla göre JSON ve CSV olarak dışa aktarılır.

Twitter'dan tweet arşivini indirmiş olduk. Böylece sağlam ve kalıcı bir dosyaya daha sahibiz artık. Şimdilik bu kadar başka bir konuda tekrar görüşmek üzere, iyi bloglamalar. 

0 yorum :

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.