Mart 21, 2014

Android ve Apple Mobil/Tablet DNS Değiştirmek


Android ve Apple Mobil/Tablet DNS Değiştirmek

Sosyal ağlarda yayınlanan son dakika haberine göre Twitter'a Türkiye erişimi engellenmiş. Birçok mobil kullanıcı artık otomatik IP ile giriş yapamayacak. Milyonlarca Türk kullanıcısı olan Twitter yönetimi şuana kadar bir açıklama yapamazken Türk kullanıcıları Twitter'a erişebilmek adına birçok yöntemi deniyor.

Twitter'a Türkiye'den erişim DNS ayarkarını değiştirerek erişebilecek. Android ve Apple kullanıcıları için mobil dns nasıl değiştirilir bu konu hakkında birkaç resim buldum. Sizlerle onu paylaşacağım.

Şuan bilgisayar üzerinde erişim sağlanan twitter'a mobil ve tablet kullanıcılarına erişim engelline takılmakta. Sizler için Twitter'a erişebilmek adına yapacağınız ufak bir adımla bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz.

Ayrıca Windows 7, Xp ve diğer bilgisayar sistemlerinde DNS nasıl değiştirilir merak ediyorsanız burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Android sürümlü cihazlar Samsung S3, S4 ve diğer cihazlar Twitter'a erişebilmek için şu yolu uygulamaları gerekiyor;
  1. Ayarlar > Kablosuz seçeneğine dokunduğunuzda bağlı olduğunuz ağlar görüntülenecektir.
  2. Bağlı olduğunuz ağın üzerine parmağınızı basılı tutun.
  3. “Ağı değiştir” seçeneğine dokunun.
  4. Karşınıza gelen ekranda “gelişmiş seçenekleri göster” seçeneğini işaretleyin (aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz).
  5. IP Ayarları, DHCP olarak seçilidir. Bunu Statik yapın ve hemen aşağıdaki DNS 1 ve DNS 2 değerlerini sırasıyla Google’ın DNS adresleri olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4. değerleri ile değiştirin.
  6. İnternet bağlantınızı kapatın ve tekrar açın.
Root Edilmiş Telefonlardan Yasak Sitelere Giriş İçin:
GSM şirketlerinin mobil veri hizmeti üzerinden yasaklı sitelere girmek istiyorsanız bunun için telefonunuzu root etmeniz gerekiyor. Root işlemi her marka ve model için farklılık gösterdiğinden, root işleminin nasıl yapıldığını burada paylaşmayacağım.

Set DNS uygulamasını yükledikten sonra uygulama simgesine tıklayarak Set DNS’i çalıştırın. Set DNS ilk defa çalışırken sizden Superuser yetkisi isteyecek.
  1. Remember choice forever (tercihimi hep hatırla)
  2. Allow (izin ver)
seçeneklerine dokunun.


Set DNS kullanıcı arayüzü oldukça sadedir.
  • Menüden Google DNS’i seçin (en sorunsuz ve en hızlı çalışan DNS’dir). DNS1 ve DNS2 değerleri 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değişecektir.
  • Apply (Uygula) butonuna tıklayın.
iPhone için kablosuz ağın üzerine basınca çıkan sayfada DNS ayarını yapabilirsiniz, Görselde örnek mevcut;
Eğer yaptığınız değişikliğe rağmen Twitter'a erişim sağlayamıyorsanız. Google Play ya da Apple Store'dan "Hotspot Shield" programını indiriniz.
Yaptığınız DNS değişikliği işlemi ile ilgili her türlü yasal sorumluluk size aittir.

twittera dns girmek, twitter a erişim yasaklandı, twitter dns, apple dns dğeiştirmek, iphone dns, tablet dns değiştirmek, android dns değiştirmek,

0 yorum :

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.