Şubat 15, 2014

Maaşını Hemen Öğren: E- Bordro SORGULAMA


Maaşını Hemen Öğren: E- Bordro SORGULAMA

Kredi çekeceksiniz ya da başvuruda bulunacaksınız. Emekliyseniz eğer bankaya gidip maaş bordrosu alacaksınız. Onun için sıra alacaksınız bekleyin ki sıra size gelsin. Uzunca bir vakit. Çalışıyorsanız eğer, şirketinizden maaş bordosunu isteyeceksiniz. O da gün içerisinden gelme ihtimali düşük. Yani ertesi güne sarkabilir. 

Şimdi e-bordro ile maaşınızı anında öğreneceğiniz elektronik sistem var. E-Bordro devlet memurlarının aylık maaşlarını öğrenebilmeleri için geliştirilmiş elektronik sistemdir. E bordronuzu görebilmek için TC kimlik numaranızı, memuriyet sicil numaranızı ve ermekli sicil numaranızı bilmeniz yeterlidir.

E-Bordro'da yaşanan ufak bir sıkıntı ise memuriyet sicil numaraları.Genellikle memuriyet sicil numaraları sisteme tanıtılmadığı için eğer girişte sorun yaşarsanız memuriyet sicil no alanına 1 veya 0 girerek deneyiniz.

Hemen maaşınızı sorgulamak istiyorsanız

E BORDRO İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA 

Emekli Sicil Numarası ile Memuriyet/Kurum Sicil Numarasının say200i sistemine girilmemesi veya hatalı girilmesi nedeniyle maaş bordrolarını alamayıp hata mesajı alan personellerin, öncelikle kendi kurum mutemetlerine müracaat etmek suretiyle eksik/hatalı olan bilgilerini (Emekli/memuriyet sicil numarası) muhasebe biriminden sisteme girdirmeleri/düzelttirmeleri gerekmektedir. 

Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı personellerinden alınan e-postalarda kurumları tarafından kendilerine memuriyet sicil numaraları verilmediği, bunun yerine mebsis numarası verildiği bildirilmektedir. Bu durumda olan MEB personellerinin kendi kurum mutemetlerine müracaat ederek memuriyet sicil numarası yerine maaş bilgi girişi formunda bulunan Memuriyet Sicil No alanına mebsis numarasını say2000i sistemine girdirmeleri gerekmektedir. 

Bu çerçevede, yukarıda belirtilen hususlar dikkate alınarak bordro alınamaması durumunda, kbs@muhasebat.gov.tr adresine e-posta gönderilmeden önce ilgili tahakkuk birimine ve muhasebe birimine müracaat edilmesi gerekmektedir. kbs@muhasebat.gov.tr adresine sadece, söz konusu müracaatlardan sonuç alınamaması durumunda e-posta gönderilecektir

tags: e-bordro, e bordro maaş sorgulama, maaş sorgulama nasıl yapılır, e bordro ile maaş sorgulama, e bordro nasıl öğrenilir, e bordro ile maaş hesaplama, 

0 yorum :

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.