Şubat 08, 2014

Samsung Galaxy S5 Bomba Gibi Geliyor !


Samsung Galaxy S5 Bomba Gibi Geliyor !

Teknoloji meraklıları, daha doğrusu 'Cep Telefonu' tutkunları. Samsung Galaxy'nin son serisi S5'in özellikleri piyasaya sızalı çok olmuyor. Sizler için birkaç önemli özelliğini topladım. İnternette son surat yayılan bu bilgilerin tamamını maddeler halinde sıraladım. S5 almadan önce yada almaya karar verdiğinizde bu maddeleri bir inceleyin kararınızı ona göre verin.

Bu arada Galaxy S5 henüz piyasada tanıtıma sürülmedi. Galaxy S5'in tanıtımı için firma yetkilileri Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile 24 Şubat tarihinde Barcelona'da düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresi'nde Galaxy S5'i tanıtılacağı kesinleşiyor.

Galaxy S5 özellikleri ve fiyatı ne kadar olabilir. Sosyal platformda Galaxy S5 dedikoduları son hızla devam ediyor.

Samsung Galaxy S5'in ÖZELLİKLERİ

  • CHIP Online'ın haberine göre Galaxy S5'in pil kapasitesi, 2.900mAh olacak (Galaxy S4'ün pil kapasitesi 2.600mAh). Belki de daha önemlisi pil, 2 saatin altında; hatta yaklaşık olarak 1 saat içerisinde tamamen şarj olabilecek.
  • Galaxy S5 'de S4 'de olduğu gibi 8 çekirdekli bir işlemci ve 16 Megapiksellik bir kamera olacağı söyleniyor.
  • Galaxy S5 özelliklerinde en az 3 GB Ram olacak 5.2 inçlik bir ekran boyutunda olabilir
  • Samsung Galaxy S5 için, 64bit işlemci, parmak izi okuyucu sensör ve alüminyum tasarımlı olarak geleceği gündeme gelmişti.
  • Kore merkezli ET’nin yaptığı habere göre Galaxy S5, suya, çamura ve toza karşı dayanıklı yani IP67 sertifikasına sahip olacak.
  • Android 4.4.2 KitKat çalıştıran cihaz, 1080 x 1920 piksel ekran çözünürlüğüne sahip. Galaxy S5 AnTuTu testlerinden 35666 puan almış.
  • Samsung Galaxy S5'in fiyatı 2.500 TL olarak piyasaya çıkacağı düşünülüyor
AnTuTu testinden SAMSUNG GALAXY S5 görüntüleri:

Resimlerin yeni sekmede açarak daha büyük boyutta görüntüyeleyebilirsiniz.Özellikleri iyi ama Android işletim sistemlerinde özellikle Galaxy S3'te rehber ve arama kaydına girişlerde cihaz kendini kasıyor. Ortalama 3-4 saniye sonra rehber ve arama menüsüne erişim sağlanıyor.

0 yorum :

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.