Şubat 07, 2014

Çay Tiryakileri Dikkat !


Çay Tiryakileri Dikkat !

Uzmanlar en sonunda çayımıza da el attı ya hadi hayırlısı...

Yine bir sağlık konusunda beraberiz. E hayatımızda en 'kıymetlı' şey sağlık değil mi? Sağlığımız için zayıflarız, diyet yaparız spor yaparız belli bir formu yakalamak için. Ama hep kritik şeyleri atlatırız. İçeceklerimizin bize verdiği zararlar...

Biliyorsunuz ki 'kahvenin'de zararları konusunda bir makale paylaşmıştım eğer haberiniz yoksa o yazıdan burayı tıklayarak bir göz atabilirsiniz. 

Günlük hayatta çay  bazıları için bir tiryakidir. Hani bende bir çay tiryakisi olduğum için bi nebze olsa sizinde ilginizi çekebileceğini düşündüm. Bir kültürdür bizde sabah kahvaltısından sonra 'keyif çayı' içmek. Ve daha sonra 5 çayı... Misafir geldiğinde ikram edilen ilk olarak ikram edilenin 'ÇAY' olduğunu da hatırlatmamda fayda var. :) Neyse gelelim biz asıl meseleye;

Fazla çay sağlığa zararlı mı?

İngiliz bilim adamlarının yaptığı araştırmalar çayla ilgili ilginç sonuçları ortaya çıkarıyor.

Florür, tartışmalı bir bileşiktir. ABD'de diş sağlığını iyileştirmek amacıyla sulara katılan bu bileşiğin fazlası sağlığa zararlıdır. Günlük 4 mg'den fazla alındığında kemik ve kas dokusunu bozar ve kronik ağrılara neden olabilir.

İngiliz bilim adamları marketlerde satılan siyah çayların, günlük florür ihtiyacının %75-120'sini içerdiğini ortaya çıkardı. Bu miktara içeceklerden alınan florür de eklendiğinde çay tutkunlarının tehlikede olabileceği gerçeği keşfedildi.

Bilim adamları listenin ikinci sırasında yeşil çayların bulunduğunu açıkladı.

Uzmanlar satın alınan ürünlerin içerisindeki florür miktarının incelenmesi gerektiğini savunuyor.

Bunun üstüne bir keyif çayı içeriz değil mi? :)

0 yorum :

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.