Ocak 31, 2014

Blogspot.com.tr sorununu ÇÖZÜLDÜ !

Blogspot.com.tr sorununu ÇÖZÜLDÜ !

  • Yeni güncelleme ile blogspot.com.tr URL hatası almaya başladı, peki bu sorunu nasıl çözebilirim ?
  • Blogspot.com uzantısı değişti gadget hatası alıyorum, çözümü nedir ?
Bu iki sorunun cevabı sizleri bekliyor;

Merhaba arkadaşlar, birkaç gün öncesinde fark ettiğim olaydı bu. blogspot.com adresleri artık blogspot.com.tr url'sine yönlendirilmiş. Sadece yönlendirilmekle kalmamış bunun yanında birkaç sorunu da beraberinde getirmiş.

Blogger gadgetlerinden sizi takip edenlerin görünmemesine neden olan bu yönlendirme ayrıca alexa ve diğer sistemlerinde durmasına neden oldu.

Bkz:


Şuan blogum com.tr uzantılı ve gadget hatası alıyorum.  Benim gibi sizlerde böyle bir sorunla karşılaştıysanız eğer aşağıdaki javascript kodunu blogunuza ekleyerek bu sorunu Blogspot.Com.Tr 'yi ÇÖZMÜŞ olacaksınız.

Aşağıdaki kodu blogunuzun şablon bölümünden <head> kodunun hemen altına ekleyip şablonunuzu kaydedin. Artık blogunuzu eski haliyle kullanmaya devam edebilirsiniz.
<script type='text/javascript'> var str= window.location.href.toString(); if ((str.indexOf('.com/'))=='-1') { var str1=str.substring(str.lastIndexOf(".blogspot.")); if (str1.indexOf('/')=='-1') { var str2=str1; } else { var str2=str1.substring(0,str1.indexOf('/')+1); } window.location.href =window.location.href.toString().replace(str2,'.blogspot.com/ncr/'); } </script>

Herkese kolay gelsin. İyi bloglamalar...

0 yorum :

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.