Kasım 16, 2013

Reklam Kokan Hareketler Bunlar Hoca

Reklam Kokan Hareketler Bunlar Hoca

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere amacından sapanlar hakkında bir makale hazırlamak istedim. Tabi ne kadar hazırlayabilirsem ve sizlere iletebilirsem. Hepimizin ilk gayesi olan blog yazarlığı daha sonra nasıl evrim değiştiriyor kısa bir açıklama yaparak konuya gireyim.

Birçok blog yazarı (yeni başlayanlar hariç) kendilerine bir çizgi oluşturur. Hatta bu çizgiyi maddeler halinde sıralarlar.
  • Özgün yazı
  • Doğru okuyucu
  • Sosyal Medya popülerliği
  • HİT
  • ve PARA
Tabi son iki maddeyi pek kullanmazlar, okuyucularına hep ilk üç maddeden bahsederler. Örnek yazar olurlar diğerlerine karşı. Yeri gelir diğer blog yazarlarına hafif bir 'aşık atma' olayı yaşanır. Tabi bunlar gayet normal ve olağan şeyler. 

Ayrıca bu tür blog yazarları okuyucularına şöyle öğütlerde bulunurlar "her şey reklam + para değil" yapmayın böyle şeyler, ziyaretçilerinizi sıkmayın vs vs gibi öğütler işte...

Velhasıl, şimdi bu tarz blog yazarlarının blogları "reklam"lardan başka bir şey içermiyor. Bahsettiği o maddeler verdiği o öğütler belirli bir HİTi yakaladıktan sonra işin aslında "her şeyin para" olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. 

Madem işiniz gücünüz para ne diye okuyucularınızı yanlış yönlendirir diğer blog yazarlarını hedef gösterirsiniz ki? :) Hem ne demişler "ya göründüğün gibi ol, ya da hiç olma" Böyle ilginç bir tespitte bulunmak istedim. Sürçü lisan ettiysem affola. Herkese kolay gelsin. Bol kazançlar. :)

2 yorum :

Sürçü lisen ettiysen ben affetmiyorum nolcek şimdi :)

@C Adam, bilemiyorum. Bir şeyler yapmak lazım. :)

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.