Temmuz 29, 2013

En Başarılı Adsense Reklam Boyutları

En Kazançlı Adsense Reklam Yerleşimi

En başarılı Adsense reklam boyutları nelerdir ?

Adsense, birçok site-blog kurucusunun gelir kaynağıdır. Bu yüzden daha fazla kazanmak için çabalarız. İlk zamanlar hiçbir şeyin farkında olmadan "kazanç" ikinci plandadır diyen blog yazarları dahi daha sonra "KAZANÇ" ilk plana geldiği olmuştur. Bu yüzden araştırmalar yapılmakta hatta hile dahi kullanılmaktadır. 

Resmi Adsense blogundan sizinle paylaşacağım bu konu birçoğumuzun dikkatini çekeceğinin kanaatindeyim. Halihazırda bende bir Adsense kullancısıyım. İlk zamanlar bir heves bir heyecan yaşatan adsense kabulü. Daha sonra yerini gelir arttırma yöntemleri ve performansına bıraktı. 

Eğer sizde bir Adsense kullanıcısı iseniz bu makaleyi incelemenizde fayda olacaktır. Kimileri "blog yazmak para kazanmak değildir!" diye bilir. Ki her blog yazarı işe "para kazanmak için başlıyorum!" demiyordur. İşi ciddiye binince ve hatta daha ileri gidince ticarete dönüşüyor. 

Hadi gelin hep birlikte " En iyi Adsense Reklam Boyutlarına " bir bakalım.


Google Adsense'de bu konu hakkında şöyle bir makalesi var:

Genel kural olarak, geniş reklam boyutları, daha kolay okunabildikleri için uzun reklam boyutlarından daha iyi performans gösterir. Okurlar bilgileri "bloklar halinde", yani her defasında birkaç kelime olarak algılar. Kullanıcıların birkaç kelimede bir satır atlayıp soldaki satır başına dönmek zorunda kaldığı dar reklamların aksine geniş reklam boyutları, kullanıcıların bir bakışta daha fazla metni rahat bir şekilde okumasına olanak sağlar.

Geniş reklam boyutları, iyi konumlandırıldıklarında, kazançlarınızı önemli ölçüde artırabilir. 

Google Adsense ekiplerinin en iyi sonucu verdiğini tespit ettiği boyutlar:

  • 336x280 Büyük Dikdörtgen
  • 300x250 Orta Boy Dikdörtgen
  • 728x90 Leaderboard
  • 160x600 Geniş Dikey'dir. 
Bu reklam boyutları genellikle iyi performans gösterse de, sayfalarınız için en uygun olan boyutu seçmeniz gerektiğini unutmayın. Bu reklam boyutlarıyla ilgili daha fazla bilgi için reklam boyutlarına ilişkin kılavuzuna bakabilirsiniz. Bir tane önerilen reklam birimi eklemek, iki tane yan yana küçük reklam birimi eklemekten daha iyidir.

Küçük bir reklam alanından en iyi şekilde yararlanmanız için ipucu: Aşağıda gösterilen elverişli bağlantı birimlerimizden birini deneyin. Bu boyutlar, normal reklamların sığmayacağı konumlara sığacak şekilde esneklik gösterir.

En başarılı Adsense reklam boyutları nelerdir ?

Aşağıdaki videoda, yüksek performans gösteren reklam birimlerine nasıl geçiş yapabileceğinizle ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Eğer sizde Adsense kullanıyorsanız, Adsense ekibinin önerdiği reklam boyutlarını tercih etmenizde fayda var. !!Not!!: Bu konuda sizin fikirleriniz neler ? Sizce tavsiye edilenlerden daha iyi sonuç çıkabilecek yöntem var mı? 

4 yorum :

ben kullanmıyorum :( bir türlü kendimi kabul ettiremedim hep bir bahane buldu.

@gölge, hemen kabul etselerdi tüm bloglar şuan adsense içeriğine sahip olurdu. Kabul edilmek için sabır ve özgün içeriklerin girilmesi lazım. Uzun vadeli bir süreç bu. Umarım kabul edilirsiniz. :)

Blog hocam internette güzel anlatamamışlar sizin gibi reklam konunun içine nasıl ekleniyor?

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.