Haziran 06, 2013

Facebook'ta yeni özellik "Doğrulanmış Sayfa"

Facebook'ta Yeni Özellik "Doğrulanmış Sayfa"

Facebook yeni bir düzenlemeye gideli pek çok olmamışken. Şimdi bir yenisini daha ekledi. Son zamanlarda daha çok yabancı sayfalarda ünlülerin, futbolcuların, şarkıcıların milyonlarca beğenisi olan sayfalarda "Doğrulanmış Sayfa" tiki görünmeye başlandı. 

Ne yazık ki şuan Türk kullanıcılarına açılmayan bu yeni sistemi Avrupalı ünlüler kullanmaya başladı bile. Facebook'ta Onaylanmış Sayfayı şuan kullanmamızın mümkünatı olmadığı gibi izlemeyle yetiniyoruz. Biliyorsunuz ki Twitter'da da böyle bir durum söz konusu. Twitter kullanıcılarında da "Onaylanmış Profil" olarak kullanılmakta. Belkide Facebook yönetimi git gide Twitter'a bir özentilik duymaya başladı. Orası bilinmez...

İleri ki günlerde Türk kullanıcıları içinde kullanılması beklenen bu özelliği nasıl ve hangi şekilde kullanacağımız pek açık olmasa da merakla beklenti içerisindeyiz. 

Facebooktaki Doğrulanmış Sayfa özelliği ile artık resmi bir kişilik kazanmış olup, sizin adınıza açılan çakma facebook hesaplarını sildirip adınızın özgün kalmasını sağlayabilirsiniz. Böylece herhangi bir telaş içerisinde kapılmazsınız.

Tahminimce doğrulanmış sayfa özelliğini resmi spor sayfaları için çok işe yarayacak. Adlarına o kadar sayfa açılmış ki neredeyse resmi sayfalarını geçecek derecede beğenileri var. 

Facebookta doğrulanmış sayfalardan birkaç örnek şu şekilde:

3 yorum :

eh bu twitterin ozeligi degil mi

:)

@Ferhat Bayram, Facebook gittikçe twitterlaşıyor diyebiliriz. :)

:) saçma oluyo gibi facebook yenileşiyom derken bir saçmalarsa size söleyim gider.

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.