Haziran 11, 2013

Blogunuzun İçin Anahtar Kelime Araştırması Yapmak


Blogunuzun İçin Anahtar Kelime Araştırması Yapmak

Zirveye tutunmak için yapmanız gerekenler aslında çok basit. Makaleniz ile ilgiliz sadece birkaç "kelime analizi" yapmak.
Arama motorları ile blogunuza yüksek hit kazandırmak istiyorsanız eğer yapmanız gerekenlerden biri anahtar kelime araştırması olacak. Makale yazımına başlamadan önce dikkat edilmesi gereken noktalardan biri olan anahtar kelime araştırması Google üzerinden nasıl yapılır ondan bahsedeceğim.

Anahtar kelime araştırması yapmanın birçok yolu var. Ama Google bunların içinden daha önemlisi. Birçok kullanıcının tercih ettiği arama motorunun Google olduğunu unutmamak lazım...

Google ile anahtar kelime araştırması yapmanın yolları şu şekilde:

Google AdWords Anahtar Kelime AracıGoogle AdWords Anahtar Kelime Aracı Google tarafından kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu bir sistem. Yazmış olduğunuz makalelerin kelime analizlerini yaparak aylık ve yıllık oranlarını tespit edebilirsiniz. Bu sayede bir sonraki makalenizi de daha dikkatli hazırlayabilirsiniz. 

Google Tavsiye 


Google Ana Sayfasındaki arama kutusuna bir kelime yazdığınızda Google o kelime ile ilgili en çok aranan kelime gruplarını otomatik olarak size önerecektir.  Resimde gördüğünüz gibi blog kelimesinde ilk 5 popüler arama sonuçlarını gösteriyor. 

İlgili Aramalar

Google'da arama yaptığınız kelime sonuçlarının daha fazlasını "ilgili aramalar" kısmında bulabilirsiniz. İlgili aramalar arama yaptıktan sonra sayfanın sol alt kısmında çıkmaktadır. Bununla da kelime araştırması yapabilirsiniz. 

Google Insights


Google Insights ile dünyada en fazla aranan kelimelerin sıralanmasını sağlar. Yenilen yüzü ile en fazla aranan kelimeleri rengarenk ekranda izleyebilirsiniz. Ayrıca Goole Insights ileiki kelime arasındaki en fazla arama sonuçlarına ulaşabilir, resim ve diğer içeriklerin en fazla aranan sonuçlarına ulaşabilirsiniz. 

Şimdilik bu kadar. Eğer sizde blog yazarlığında başarı elde etmeyi istiyorsanız böyle bir araştırma yapabilirsiniz. Başarıyı yakalamak geç olmaz. Herkese kolay gelsin, iyi bloglamalar...

0 yorum :

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.