Haziran 04, 2013

Blog Analizleri İçin SEO Araçları

Blog Analizleri İçin SEO Araçları

Blogunuzu Google tarafından sevilmesini, zirveye çıkmayı ve para kazanmayı kim istemez ki ? Eğer sizinde böyle bir amacınız var ise SEO'ya daha fazla önem vermeniz gerekiyor demektir. 

Her blog yazarı blogunu iyi yerlere taşımak ister. Sizinle paylaşacağım bu SEO analiz araçlarını inceleyerek zirveye bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

1. Majestic SEO
Bu site de blogunuzun link analizlerini yapabilirsiniz. Linklerin tarihsel durumları, Backlink ve Anchor Text detaylarını öğrenebilirsiniz. Siteye üye olmak ücretsiz ve çok kolay. 

2. Ahrefs

Ahrefs ile birçok avantaja sahip olacaksınız. Eğer SEO uzmanına ulaşamıyorsanız kaliteli bir siteye üye olup araştırma yapabileceksiniz. Siteye ücretsiz olup, blogunuza referans olan siteleri görebileceksiniz. Sitenize gelenlerin makalelerden mi yoksa görsellerden mi olduğunu öğrenebileceğiniz müthiş bir sistem.Screaming Frog SEO Spider ile blogunuzdaki seo sorunlarını tespit edip gerekli müdahaleyi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şey. Screaming Frog SEO Spider programını masa üstüne kurup uygulamak olacak.Google Web Yöneticisi ile sitenizin tarama, indexleme, yapılandırma, sağlık ve diğer sorunlarını öğrenip çözümleyebileceğiniz ücretsiz bir servis.

Şimdilik bu kadar, tekrar görüşmek üzere; iyi bloglamalar...

6 yorum :

Çok faydalı bir yazı olmuş. Her blog yazarı zaman zaman sitesini analiz etmeli.

sa, Admin kardeşim renk kodu bulucunun paylaşır mısın?

@Engin Gürşen, Blogunuzun iyi veya kötü durumunu analiz etmek her zaman işe yaramıştır.

@Adsız, E-mail adresinizi iletişim bölümünden iletirseniz site kodu gönderebilirim.

Adminciğim bana attığınız mail de kod önüzleme eklentisinin kodunu yollamışınız.
Kusura bakmayın yorumda iyi anlatamamışım bu linkteki http://bloglamazamani.blogspot.com/2012/04/html-renk-kodu-bulucu.html

kod bulucunuzun kodunu istiyordum kusura bakmayın sizi meşgul ediyorum

Genel HTML hatası 404 found hatası nasıl düzeliyor?

@bahceperisi, bunun için yönlendirme yapabilirsiniz. Birçok resmi kuruluşlarda dahi 404 found hatası aldığında ana sayfaya yönlendiren bir uyarı paneli çıkıyor.

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.