Mayıs 18, 2013

Blogunuzdaki Kırık Linkleri Kontrol Edin

Blogunuzdaki Kırık Linkleri Kontrol Edin - Blogger Seo

Blogger SEO çalışmalarında bulunurken blogunuzda bulunan linklerde önemlidir. Blogunuzdaki kırık linklerin var oluşu ziyaretçilerinizi farklı sayfalara ve 404 hata ekranına yönlendirmesi SEO açısından zararlıdır. 

Google sitenize eklenen linkleri ve gidilen yerleri kontrol etmekte. Sizinle paylaşacağım broken link check - kırık link tespit - sayfasında blogunuzdaki tüm kırık linkleri görmüş olacaksınız. Unutmayın ki ne kadar sağlıklı ve doğru link paylaşırsanız Google tarafında hep sevilip üst sıralara taşınacaksınız.

Ücretsiz olarak kullanacağınız kırık link tespit edici site: http://www.brokenlinkcheck.com

Blogger'da Kırık Link Tespit Etmek 

İlk olarak yukarıda verdiğim linki tıklayın ve açılan sayfada aşağıda görmüş olduğunuz gibi blogunuzun adresini ekleyin.


Blog adresinizi yazdıktan sonra " Find broken links " butonunu tıklayın. Sayfa yenilendikten sonra ekranınızdaki görüntü şu şekilde olacak:

Eğer seçeneklerden ikincisini yani Report all occurrences of each dead link (may be slower) seçerseniz işlem uzun sürebilir. Eğer blogunuzda sürekli yazıyorsanız içerik taraması uzun sürecektir. Find broken links now ! butonunu tıklayarak tüm linklerinizi kontrol edebilirsiniz. 

Kırık link bulucu sistem sizin için linklerdeki kırıklığı bulacak ve nerede olduğunu belirtecek tek yapmanız gereken kırık linklerinizi düzenlemek.  
Tekrar görüşmek üzere, iyi bloglamalar...

2 yorum :

Merhabalar, söylediğin şekilde kontrol ettim ve blogumda 151 kırık link çıktı! İyi güzel hoş ancak ben bunları nasıl tamir edeceğim? Ya da neden kırık link olur ki? Açanlar göremiyor demek mi bu? Nasıl tamir edebileceğimle ilgili yardımcı olabilirsen çok sevinirim. Blog adresim www.thereadingladyy.com Teşekkürler :)

@The Reading Lady (Onur Kınacı Birler), uygulama sonunda linklerin karşısında url yazan yeri tıklarsan konuya ulaşıp gerekli işlemi yapabilirsiniz.

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.