Nisan 12, 2013

Blogunuza Online CSS Tarzı Menü Hazırlayın


Blogunuza CSS ile ONLİNE menü oluşturmak ister misiniz ?

Bugün sizlere CSS tarzında online menü oluşturabileceğiniz bir siteyi tanıtacağım. Bu sitede 5 çeşit menü tarzı mevcut. URL'yi paylaştıktan sonra istediğiniz formatta menü oluşturabilir daha sonra üzerindeki tasarımları rahatlıkça değiştirebilirsiniz. Şuan kullanmakta olduğum menüyü oluşturduğum siteyi sizinle paylaşıyorum.

3 Adımda rahatlıkça uygulayabileceğiniz CSS menü

1. Adım: Siteye gidin: Online CSS Menü oluşturmak için TIKLAYIN. Daha sonra sitede bulunan 5 çeşit menü tarzlarından birini seçin.
2. Adım: Menü stilini seçtikten sonra artık menü tasarımına geçmiş olacaksınız. Açılan sayfada " Customize " sekmesini tıklayın. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi. 


3.Adım: Yani son adımda ise artık menü başlıklarına isim vermek veya arttırıp eksiltmek bölümü olarak sonlandıracağız. Açılan sayfada Menü başlıklarını değiştiriyoruz.
Örneğin: 
  • Home --> Ana Sayfa 
  • Contack --> İletişim gibi
İsim düzenleme işlemini yaptıktan sonra menü URL kısmını dolduruyoruz son olarak da yaptığımız işlemi kaydetmek için: Update İtem butonuna tıklıyoruz. 

Bu işlemleri tüm menü adları için tek tek uyguluyoruz. Son olarak online hazırladığımız bu CSS MENÜ'yü blogumuzda uygulamaya geldi.Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi HTML ve CSS butonları mevcut. İşimize yarayacak kodlar onlarda saklı. 
HTML; kısmındaki kodları blogumuzda yeni gadget oluşturarak içine ekleyeceğimiz kodlar mevcut. Yani menüye verdiğimiz isimler ve gidilecek url adresleri
CSS; kısmında menü tasarımı arka plan, yazı fontu vs içerikler mevcut. Bu tasarım kodunu ise; 
Widget'i genişlettikten sonra aşağıdaki kodu bulun:
]]></b:skin>
Yukarıdaki kodun üzerine gelecek şekilde kopyaladığınız CSS kodlarını yapıştırın ve şablonu kaydedip çıkın. Online CSS tarzından oluşturduğunuz Menüyü artık kullanabilirsiniz.

Bu anlattıkların tam bir karmaşa !!! Diyenler olabilir elbette onlar için kısa bir video hazırladım.
Buyrun iyi seyirler.3 yorum :

Ben denedim herhangi bir yanlışta yapmadım ancak çalışmıyor. Premium üyelik istiyor. Kodları kopyaladığınızda ise backroundlar aktif olmuyor maalesef.

@Mesut AKTUN, denemekte fayda var.

@Gürkan Bilgisu, Haklısın bazı menü tasarımları Premium. Ama bunların çoğu ücretsiz olarak sunuluyor.

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.