Şubat 23, 2013

Feedburner E-Posta Abonelik Formu Eklemek


Feedburner E-Posta Abonelik Formu Eklemek
Merhaba arkadaş. Bugün Feedburner'den E-Posta Abonelik Formu nasıl alınır ondan bahsedeceğim. Daha önce Feedburner ve Kurulum Ayarlarından bahsetmiştim.

Burada ise aktif ettiğimiz Feedburner'den E-Posta Aboneliğini kullanacağız. Bununla sizi takip eden ziyaretçilerine bir mail ile son konunuzu göndermenize yardımcı olacaktır. Ve tabi ki kaç kişi e-posta ile takip ediyor onuda öğrenebileceksiniz.

Feedburner'e önce giriş yapın. Daha sonra Publicize bölümünü seçin. Oradan da E-mail Subscriptions  seçip eğer E-Posta aboneliği aktif değilse aşağıda resimde gördüğünüz gibi aktif edin. 


E-Posta Aboneliğini aktif ettikten sonra sayfa yenilenecektir. Sayfa yenilendikten sonra 2 çeşit kod kutusu çıkacak ekrana. Siz ilk kodu blogunuza ekleyin. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi.
Ben direkt olarak size kodu veriyorum.  Kodu şu şekilde uygulayabilirsiniz:

  • Kumanda Paneli
  • Yerleşim
  • Gadget Ekle
  • Yeni HTML/Javascript 'i seçip açılan kutuya aşağıdaki kodu yapıştırın.
<form style="border:1px solid #ccc;padding:3px;text-align:center;" action="http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify" method="post" target="popupwindow" onsubmit="window.open('http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=blogspot/XABuk', 'popupwindow', 'scrollbars=yes,width=550,height=520');return true"><p>Enter your email address:</p><p><input type="text" style="width:140px" name="email"/></p><input type="hidden" value="blogspot/XABuk" name="uri"/><input type="hidden" name="loc" value="en_US"/><input type="submit" value="Subscribe" /><p>Delivered by <a href="http://feedburner.google.com" target="_blank">FeedBurner</a></p></form>
blogspot/XABuk yazan yere kendi Feedburner adresinizi yazmayı unutmayın. İşlem bitmiştir. Kodunuz hazır. Yapamadığınız bir yer olursa "Yorum" bölümünden iletebilirsiniz. Tekrar görüşmek üzere, kolay gelsin iyi bloglamalar...

1 yorum :

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.