Şubat 21, 2013

Blog Sayfalarınızı Hazırlarken Seo Düzenine Dikkat Edin

Blog Sayfalarınızı Hazırlarken Seo Düzenine Dikkat Edin

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere Blogger Seo üzerine bir konu hakkında paylaşımda bulunacağım. Malumunuz Google, Seo açısından çok önemli. Yapılan seo çalışmalarınıza bu konu ile bir yenisini eklemiş olacaksınız. SEO'nun faydalarını ziyaretçi sayınızla doğru orantılı olduğunu fark edeceksiniz. 

Emek vererek, zaman harcayarak oluşturduğunuz konuların Google'da ilk sıralara yükselmesini hepimiz isteriz elbette, gelin şimdi bu konunun biraz daha detayına inelim.Ben şimdi sizlere tek tek bu özellikleri nasıl kullanabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Sayfalarınız için yapacağınız SEO düzeni 6 maddede şöyle açıklanmış:

1. Link Bağlantılar Düzeni: Konu içerisinde link vermek. Eğer blogunuza yeni bir makale yazıyorsanız, mesela SEO üzerine yeni bir konu yazıyorsunuz daha önce SEO üzerine yazmış olduğunuz eski konunuzun linkini vererek makaleleri birbirine bağlamış olursunuz. Bu tür çalışmalarınızda mutlaka deneyin.

2. Keyword(Etiket) Yöntemi: Yazmış olduğunuz her makaleye uygun etiketleri düzenli girmeye çalışın. Ortalama 3 olarak belirtilen etiket kullanımına özen gösterin. Sitenizde her konuda etiket sayısı fazla ise arama motorları tarafında ban yemeniz söz konusu olabilir. 

3. Başlık: Bloguza açacağınız konuya kesinlikle özgün ve konuya uygun bir başlık giriniz. Mümkün olduğu kadar kısa ve anlaşılır bir başlık kullanın. Çünkü kimse uzun bir yazı ile arama yapmaz. ( Bu konuyu dikkate almalısınız. )

4. H1 Kullanımı: Makale içinde kodlama yaparken H1 düzenine uygun kullanmaya çalışın. Konu içerisinde en az 1 adet H1 kullanınız.
5. İçerik Optimizasyonu: Şimdi ise konu başlığında belirttiğim gibi konularınız da ki SEO için, yapmanız gereken şey: makaleniz en az 120 kelime içermeli. Konu başlığını mümkün olduğu kadarıyla konu içerisinde mutlaka belirtiniz. Son olarakta özellikle belirtmek istediğiniz konuları kalınlaştırarak veya renklendirin.

6. Resim Düzeni: Makalenizde resim kullanıyorsanız eğer konuya özgün içerik kullanmaya özen gösteriniz. Resmin ne olduğunu belirtin.   

Benden şimdilik bu kadar, eğer sizinde bu konu üzerinde paylaşmak istedikleriniz olursa konuya ekleyebilirim. 
Unutmayın: Görüşleriniz her zaman önemlidir. Bir başka konuda görüşmek üzere, kolay gelsin iyi bloglamalar.

4 yorum :

Ben paylaşımı yaterli bulmadım üzgünüm. daha açıklayıcı ve ayrıntılı olsa iyi olurmuş ..Bloğda etiket sistemi yok. Katagoriler aynı zamanda etiket oluyor. en az 3 katagoriye ekleyeceğiz o halde. ben bu etiketlemeye takmış duurmdayım. birde fotolar çerçevesiz olsa daha iyi olur deniliyor doğrumudur. Bloğuma beklerim.

@Nursevin Sönmez, Etiketten bahsettiğim şey; konu açarken sağ tarafta fark ettiyseniz ETİKETLER kısmı var. Seo üzerine bilgi paylaşan siteleri ziyaret ettiğinizde 10 madde bulabilirsiniz ama ben size 6 önemli maddeden bahsettim.

@selma tamer, h tagı headings kelimesinin kısaltmasıdır. Konu içerisinde mesela yazacağınız metnin büyüklüğünü gösterir. Mesela aşağıdaki kodları bir inceleyin blogunuzda farkı göreceksiniz.

< h1>Kelime< /h1>
< h2>Kelimelerim< /h2>
< h3>Bloglama Zamani< /h3>
< h4>Bloglama Zamanı Nedir< /h4>
h4 değerini değiştirebilirsiniz. < / boşlukları silmeyi unutmayın.

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.