Ocak 17, 2013

Yazılarınızı Twitter'da Otomatik Olarak Paylaşmak


Blog Yazılarını Twitter'da Otomatik Olarak Paylaşmak 

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere üzerinde çalıştığım FeedBurner sisteminin bir özelliğini anlatacağım. Birkaç gün önce bahsettiğim FeedBurner konusunun devamı niteliğinde sayabilirsiniz.

Gün geçtikçe Twitter kullanıcı sayısı artmakta ve birçok arama motorunda da yerini çoktan almaya başlamıştı. Biz blogcuların sürekli ve güncel olarak kullandığı sosyal ağlardan en önemlisi diyebiliriz.

Eğer sürekli blogunuzda bir şeyler paylaşıyorsanız ve bunu twitter'da paylaşıp daha fazla okunmasını sağlıyorsanız, yaptığınız bu iş bir süre sonra sıkıcı bir hale gelebilir. İşte bunu en kolay yoldan çözmek için uygulayabileceğiniz bir yöntem FeedBurner Socialize özelliği.

FeedBurner Socialize ile artık her konuyu tek tek paylaşmayacaksınız. Blogunuza her girdiğiniz yeni konuyu 1-2 dakika sonra twitter'da sistem otomatikman paylaşacaktır.

Şimdi gelelim Yazılarımızı Twitter'da Otomatik Olarak Paylaşmaya: 
Öncelikle FeedBurner sayfasına giriş yapın, eğer bilmiyorsanız buradan hemen girişi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra bulunduğunuz sayfadan Publicize seçeneğine geçiyoruz. Resimde görüldüğü gibi Socialize servisini seçip gerekli işleme başlıyoruz.

Add a Twitter Account yazan yeri tıklayıp servisi twitter hesabımıza bağlıyoruz. Herhangi bir sıkıntı olmayacaktır. ( Hesabınızın çalınması veya silinmesi gibi. )


Bu işlemi yaptıktan sonra ise , sayfanın en aşağısında bulunan Active seçeneğini tıklıyoruz. İşlemi bitirip sayfadan çıkabilirsiniz. Konularınız twitter'da aşağıdaki gibi görünecektir:
Bu özelliği bu konu ile bende kullanmaya başladım. Daha fazla bilgi ve konulardan haberdar olmanız için tabi dilerseniz; Twitter'dan da takip edebilirsiniz

7 yorum :

Bu yorum yazar tarafından silindi.

Blogunuzdaki paylaşımlarım blogumuza katkısı çok, teşekkürler.Bende bloguma beklerim:)

http://tubisceis.blogspot.com/

Ben facebook sayfama bağladım bakalım oldumu*-*

Bunun facebooku oluyormu ?

Buarada metin2 hilelerini (kendi yapımım) arayanları siteme beklerim : http://hilearsivlerim.blogspot.com

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.