Kasım 15, 2012

Facebook Hesabımı Tamamen Nasıl Silerim ?


Facebook hesabınıza bir daha asla giriş yapmak istemiyorsanız ve artık Facebook sosyal ağından, uygulamalarından fake (feyk) kullanıcılarından sıkıldıysanız eğer, Facebook Hesabınızı Dondurmak yerine Facebook Hesabınızı Tamamen Silebilirsiniz.
Facebook Hesabını Dondurmak, Facebook'ta geçici bir süre işlem yapamama yani Facebook'a biraz soyut kalma diyebiliriz. 
Facebook Hesabınızı Tamamen Silmeden önce ufak birkaç not hatırlatayım,
*Hesabınızı sildikten sonra asla geri açamıyorsunuz, kullanmış olduğunuz uygulamaları ve diğer eklentileri de beraberinde silmiş oluyorsunuz.
*Hesabınıza ait Facebook sayfaları var ise onların silinmemesini istiyorsanız, bir başka profile devredebilirsiniz. Unutmayın sildiğiniz hesap sadece profilinizi değil facebookta açmış olduğunuz tüm sayfaları, grupları ve uygulamaları da silecektir.
Şimdi Facebook hesabını tamamen silme'den önce yapmanız gereken ilk iş hesabınızdaki tüm uygulamaları silmeniz gerekecek. Facebook silme işlemini talebinden sonra hesabınıza iki hafta giriş yapmamalısınız. Eğer
"rahat durmayıp tekrar giriş yaparsanız" ya da "silmekten vazgeçtim ben" diyecek olursanız silme işlemi iptal edilecektir.
Eğer kararlıysanız Facebook Hesabınızı Tamamen Silmekte adım adım takip edin. İlk olarak hesabınızdaki uygulamaları silin varsa eğer.

1. Önce Facebook hesabınıza giriş yapın. Daha sonra aşağıda resimde gördüğünüz gibi
Uygulamalar'dan Uygulama Merkezi'ne tıklayın; 

2.Daha sonra Uygulama Merkezinin sol alt bölümündeki "Uygulamalarım" bölümüne giriş yapın ve daha sonra karşınıza çıkan tüm uygulamarı "X" işaretlerine basarak kapatın.

3.Tüm uygulamaları kaldırdıktan sonra şu linke tıklayın; https://www.facebook.com/help/delete_account Bu linkte karşınıza onay penceresi çıkacaktır. Burada "Hesabımı Sil" seçeneğini seçip devam edin.
Devam ettiğinizde karşınıza çıkacak kutuya Şifrenizi ve Onay kodunu girmenizi isteyecek.
Şifrenizi ve onay kodunu girdikten sonra artık hesabınızı silmeniz için 2 hafta beklemek kalıyor. Eğer  iki hafta içinde tekrar giriş yaparsanız, Facebook Hesabınızın Tamamen Silinmesi için iki hafta daha beklemeniz gerekecektir.

Not: Sormak istediğiniz bir şey olursa "YORUM" bölümünde belirtebilirsiniz. İyi bloglamalar, kolay gelsin...

Facebook Hesabımı Tamamen Nasıl Silerim, Facebook Hesabını Tamamen Silmek, Facebook Profilini Tamamen Silmek, Hesabımı Tamamen İptal Etmek İçin Neler Yapman Lazım ?

4 yorum :

güzel bilgi
http://zoomlabakalim.blogspot.com/

Paylaşım için teşekkürler. Güzel bir bilgi. İzniniz olursa kaynak göstererek bu yazıyı blogumda paylaşmak istiyorum

@oğuz akdeniz, rica ederim,

@Celil Bayer, tabi kaynak gösterdiğiniz sürece problem yok. Kolay gelsin.

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.