Ekim 18, 2012

Haberiniz var mı Bumerang Ödülleri Başlıyor !


20 bine ulaşan üye sayısıyla Türkiye'nin en kapsamlı, özgün ve kaliteli içerik barındıran blog ekosistemi Bumerang, üyelerini ödüllerine kavuşturmak için hazırlanıyor!


2012 En tarz blogu, en çalışkan blogu, en sosyal blogu, en bilge blogu en yerel site blogu, en uyumlu blogu, bumerang da değerlendiriliyor...
Ödül Kategorileri ve Jüri Üyeleri

En Tarz Blog

Sitede kullanılan görsellerin içerikle uyumlu bir biçimde bütünleştiği, tema tasarımıyla ve uyumlu renk kullanımlarıyla dikkat çeken, ziyaretçilerine kolay ve rahat bir okuma olanağı sunan, özgün, yaratıcı tasarıma sahip, site menüsünde anlaşılır ve kolay kullanım sağlayan siteleri kapsar.

En Tarz Blog Jüri ÜyeleriEn Çalışkan Blog


Hedef kitlesine uygun içerik zenginliği ve geniş arşivi ile dikkat çeken, blog içeriklerini düzenli aralıklarla güncelleyen, okuyucularına benzersiz araştırmalar sunan, yazılarını video ve görsellerle zenginleştiren, özgün ve farklı anlatıma sahip bilgileri içeren siteleri kapsar.

En Çalışkan Blog Jüri Üyeleri


En Sosyal Blog


Okuyucularına kendi alanında özgün içerikler sunan, sosyal medyayı yakından takip ederek aktif kullanan, tüm platformlarda okuyucularıyla etkileşim halinde olan, okuyucu yorumlarına önem veren, sitesini faydalı widgetlarla zenginleştiren siteler bu kategoride değerlendirilecektir.


En Sosyal Blog Jüri ÜyeleriEn Bilge Forum


Belirli bir konu üzerine yoğunlaşmış, belirlenen konu üzerinde güncel paylaşımları bulunan, oturmuş bir içerik paylaşımcı kitlesine sahip, konu ile ilgili farklı bilgi ve paylaşımları içeren, içeriklerini doğru kategorilendiren, tasarım olarak kullanışlı forumları içerir.

En Bilge Forum Jüri Üyeleri


En İyi Yerel Site
Güncel il ve ilçe haberlerinin bulunduğu, ekonomi, etkinlik, kültür& sanat ve siyasi içeriklere yer verip tasarım açısından da özenli olan siteler bu kategoriden başvurabilirler.

En İyi Yerel Site Jüri Üyeleri
En Uyumlu Site


Arama motorlarıyla uyumlu, tüm browserlarda (tarayıcı) sorunsuz çalışan, içeriklerine mobil cihazlardan da kolayca erişilebilen, site yüklenme hızına önem veren siteleri içerir.

En Uyumlu Site Jüri Üyeleri


Yarışmaya Nasıl Başvurabilirim?


  • Bumerang blog ödüllerinin 4 aşaması mevcut. İlki katılım aşaması.Yarışmaya katılmak için yarışma başvuru sayfasına girerek bloğunuza uygun kategoriyi seçerek forumu eksiksiz bir şekilde doldurun.
  • İkinci aşamada  onay aşamasıdır. Başvurunuzu değerlendiren editörler şartların uygunluğuna kabul  kanaatini getirdikleri zaman başvurunuzu onaylayacaklar.(Sizi bilgilendireceklerdir.) 
  • Üçüncü aşaması halk oylaması aşaması. Katılımınız onaylandığında size bir link ve şablon kodu verilecek.Bu link ve şablon yardımıyla ziyaretçileriniz veya takipçileriniz bloğunuza oy verebilecekler. Halk oylamasında şikenin önüne geçmek için cep telefonu onayı gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.
  • Son aşamada ise jüri değerlendirmesi tabi olacak. Halk oylaması sonucunda her kategoride en çok oyu alan 10 blog jüri değerlendirmesine sunulacak ve jürinin belirlediği 3 bloga ödül verilecektir.


Kaynak: http://bumerang.hurriyet.com.tr/bumerang-blog-odulleri.htm

7 yorum :

Evet, güzel olacağı kesin. Yok katılmadım. Gelecek sene inşallah :) Biraz daha iyileştirmem lazım kendimi.

İnşallah güzel bir yarışma olur.En çalışkan blog kategorisinden bizde katıldık..

İnşallah :) Bol şans dilerim.

Başvuru gönderdim kabul edildi girmek gibi bir idealim yok :)

Hayırlı olsun hocam. :) E kabul edilmişken bir şansınızı denersiniz artık.

En az 10 oy aldım herkeze önerdim bakalım öne çıkanlardayız.

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.