Ekim 15, 2012

Blogger Temalarını Değiştirirken Dikkat Edin !Merhaba, bugüne kadar uğraştığım ve birçok soru'n ile karşılaştığım blogger'da tema değişikliği ile birkaç bilgi vermek istedim.
Çoğumuz klasik blogger şablonlarını kullanmayı pek sevmeyin. Çünkü çok basit ve sadedirler. Bu yüzden tüm blogger kullanıcıları birçok blogger tema sitelerini ziyaret eder, buldukları temayı hemen kullanmaya başlarlar ve temaya her bulduğu eklentiyi eklemeye ve denemeye çalışırlar. 

1. İçeriğinize Uygun Tema  Belirleyin;

Temanız blogger'da paylaştığınız konulara uygun olmalıdır. Örneğin; film paylaşımları yapıyorsunuz ve temanız rengarek. Böyle bir seçim yapmamalısınız. İçeriğiniz ne ise ona özgün bir tema bulmaya çalışın eğer bulamazsanız bile en yakın temayı bulun ve düzenlemeye başlayın. 

2. Eklentilere Dikkat Edin;

Bulduğunuz veya hoşunuza giden her eklentiyi temanızda kullanmayın. Bazı eklentiler diğer eklentilerin çalışmamasına sebep olabilir. Bu durum sizin için sıkıntı yaratabilir. Ayrıca javascript eklentilerini mümkün olduğu sürece az kullanmaya çalışın çünkü; sitenize ilk girişte ağırlaştırabilir ve ziyaretçilerinizi sıkabilir.

3. Meta Tag Ayarlarını Kontrol Edin;

"Ooolleyyy işte bu ! " diye bulduğunuz şablonu bloğunuza yüklediniz. Mutlusunuz artık peki ya asıl işinize yarayacak ayarlar mutlu olmuş mudur ? Bunu kontrol etmekte fayda var. 

Ve şimdi siz bu konuda neler söylemek istersiniz ?

2 yorum :

Güzel fakat kısa bir yazı olmuş :) Bazı temalar yüklerken hata veriyor, hata veren temayı başka bloga yüklerken sorun olmuyor neden kaynaklana bilir acaba?

Kısa oldu fakat önemli yerler diye düşündüm. :) Klasik şablonda yüklemeye çalışın. O zaman sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.