Eylül 03, 2012

Tattoo yaparken seçici olmak

Hayatınız boyunca vücudunuzda taşımak üzere bir tattoo yaptırmaya karar verdiniz. Vücudunuzun neresine yaptıracağınızın kararını da verdiniz. İşlemin tamamlanabilmesi için geriye tek bir şey kalıyor. Neyin dövmesini yaptıracaksınız? 

Sonuçta hayatınız boyunca vücudunuzda taşıyacaksınız. Hemen tattoo yaptırmaya gidip orada yapılacak olan dövmeyi seçmeniz ne kadar mantıklı? Yaptırmaya gitmeden önce karakterimizi tam olarak ne yansıtıyor. Bunun bulunması gerekiyor. Erkek veya kadın olmamız bu seçimin yapılmaması gerektiği anlamına gelmez. Benim hayatım aşk diyenlerdenseniz. Vücudunuza gerçekten sevdiğiniz birinin adını dövme yaptırabilirsiniz. Ya da mitolojik bir tasvir olan Eros’u dövme yaptırabilirsiniz. Daha basite kaçarsak ki bizce kaçılmaması gerekir. Sıradan bir kalp bile dövme yaptırabilirsiniz. Karakteriniz daha hayali şeylere yatkınsa ünlü bir film karakterini, mitolojik bir tasviri, var olmayan doğaüstü yaratıkları vücudunuzun sizce en uygun yerine dövme yaptırabilirsiniz.

Önemli olan karar vermek değil, önemli olan gerçekten size en uygun şeyi bulabilmektir. Mesela, gerçekten seviyor musunuz?
En önemlisi seviliyor musunuz? Bunun farkına varmadan, sevdiğiniz kişinin ismini vücudunuza Tattoo yaptırmak yaptığınız en büyük hatalardan biri olabilir. Siz dövmenizi yaptırdıktan sonra ya duygularınızın gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkarsa, o andan itibaren sizde kalacak tek şey adıdır.


Bir anlık heveslerin kurbanı olmadan karar verilmesi gerekir. Bir ömür boyu manevi duygular yükleyeceksiniz. Asla ayrılmayacaksınız. Doğru seçimi yapmak sizi olası bir pişmanlıktan alıkoyacaktır.Bloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.