Eylül 27, 2012

Blogger'da Silinmeyen Gadgetleri Nasıl Silebilirim?
Merhaba bloglamazamani takipçileri. Gün geçtikçe her alanda , her branşta blog yazmaya başladık ve ilerletiyoruz da. Blog yazarları arttıkça blogger eklentiler ve hataları da peşi sıra geliyor.
Bir çoğumuz bu soruyu sormuşuzdur şu soru google'a Blogger'da Silinmeyen Gadgetleri Nasıl Silerim ? Aslında zor gibi görünse de blogger da silinmeyen gadgetleri silmek sandığınız kadar zor olmayacak. Birçok blog gezdim dolaştım, türlü türlü çözümler ve yöntemleri paylaşmışlar. 
Silinmeyen gadgetleri silerek, bloğunuzda gereksiz kodları sileceksiniz ve hata veren kolardan da kurtulacaksınız. Blogger'da daha çok silinemeyen gadgetlerin başlıkları "Feed1 , Feed2 gadgeti ve attribution gadgeti"dir. Benim karşılaştıklarımdan birkaçı. 
Şimdi ben bunları bir konuda topladım ve sizler için silinmeyen gadgetlerin nasıl sileneceğini göstereceğim.
Öncelikle şu yolları takip ediniz;
Kumanda Paneli > Yerleşim > (Silmek istediğiniz ve silinmeyen gadgetleri) seçerek yeni pencerenin açılmasını bekleyin...
Not: Yeni pencere bembeyaz da olabilir , sayfa yüklenmeyedebilir. O yüzden telaşlanmayın.
Ben tek tek resimle göstereceğim; 
Resim 1:
Yukarıda gördüğünüz gibi "Attribution" gadgetini kaldırmak için neler yapabilirim.  Resimde gördüğünüz gibi sağ tarafında "Düzenle" seçeneği var. Onu tıklayın. Daha sonra yeni bir pencere açılacak ve orada aşağıdaki resimde gösterdiğim gibi gadgetin adına bakınız:
Resim 2:
Yerleşim bölümünden çıkın. Şablon paneline geçin > HTML'yi Düzenle > Widget'i Genişlet dedikten sonra CTRL + F Yardımı ile "Attribution1" yazan yeri aratalım.
Resim 3: 

Yukarıdaki gibi ilk kırmızı kutu ile işaretli alandan itibaren alttaki kırmızı kutuda dahil olmak üzere silin. Ve şablonu kaydet seçeneğini tıklayın. Karşınıza aşağıdaki seçenek çıkacak;
Resim 4:
Widget'ları sil seçeneği tıklayın, ve blogger'da silinemeyen gadget'ları silin. Böylece temanız gereksiz kodlardan temizlenmiş ve sitenize hızlı erişim sağlanmış olacaktır.


Not : Eklenti hakkında fikir ve görüşlerinizi, sorunlarınız bu başlık altından iletirseniz elimden gelen yardımı sağlarım.

8 yorum :

Teşekkür ederim işime yaradı.

Dediklerinizi yaptm yinede degismedi

birde CTRL + F bunu anlamadim yardimci olursaniz sevinirim..

@FERDA , Değişmeyen ne ? CTRL klavyede bulunan sağ alt kısmındaki kontrol tuşu. CTRL + F ikisine aynı anda bastığınızda ekrana küçük bir kutu çıkar o kutuya aradığınız kodu veya kelimeyi yazdığınızda kısa yoldan bulmanızı sağlar.

benim blogumda iki tane blog kayitlari var ne eklersem ikiser yayinlaniyor dediklerinizi yaptim yine olmadi ne yapmam lazim...

@FERDA , Sizin sorunu şu yöntemle halledebiliriz. Kendinize yeni bir blog açın. Daha sonra yeni açtığınız o blog'un Şablon Bölümüne birin, HTML'yi Düzenle seçeneğini açın. Widget'i genişlettikten sonra orada bulunan TÜM KODLARI kopyalayın.

Daha sonra 2 tane blog kaydı gösteren blogunuzun yine aynı şekilde HTML'yi düzenle bölümüne girin. Orada bulunan KODLARIN TAMAMINI SİLİN. Bu işlemi yaptıktan sonra ise KOPYALADIĞINIZ KODU o alana yapıştırın ve ŞABLONU KAYDEDİN. Ekrana çıkacak olan widgetleri sil uyarısını onaylayıp silin. Sorun çözülmüş olacaktır.

Size cok tesekkur ederim sorun cozuldu allah sizden razi olsun...

FERDA, Rica ederim, kolay gelsin.

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.