Nisan 11, 2012

Blogger Meta Tagları YapılandırınSEO uzmanları yeniden anahtar kelime meta taglarını (etiket) eklemek zorunda kalıyor. Google, Google News Blog üzerinden yeni bir anahtar kelime meta tag stratejisini duyurdu. Bu yeni anahtar kelime meta tagları, içeriği daha iyi anlamak ve sınıflandırmak için Google News’e yardım ederken yazarlara kendilerini daha özgürce ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla tasarlandı. Bu sayede yazarların yaratmış olduğu içerikler de daha geniş kitlelere yayılabilecektir.

Google’ın bu yöntemi kullanması yeni değildir; yazarlar News XML Sitemap’de her yeni makale yayınlarken bu anahtar kelime taglarını kullanıyorlardı. Her bir makalenin HTML’indeki bu yeni etiket, özelliklerden bahseden makul bir uzantı şeklindedir.

Anahtar kelimeler virgülle ayrılmak zorundadırlar ve makale başlığında veya makalenin içinde yer almak zorunda değildirler. Bu özelliğin suiistimale açık olduğunu düşünüyorsanız yanılmıyorsunuz, zira Google anahtar kelime tag hilelerine karşı uyarılarda bulunmaktadır.

Google News Product Müdürü Rudy Galfi, “algoritmalarımızın değerlendirmede kullandıkları arasında bu meta taglar önemli bir sinyal oluşturacaktır” ifadesini kullanmıştır. Matt Cutts ise Twitter aracılığıyla yayınladığı ifadesinde bu anahtar kelime taglarının sadece Google News Blog ile alakalı olduğunu ve web için değil haberler için olduğunu söylemiştir.

Bu anahtar kelime meta etiketlerini oluşturmak için bazı ipuçları:
  • Anahtar kelimeleri ayırmak için sadece virgül kullanılır.
  • Anahtar kelimeler terimler arasındaki anlamları netleştirmede kullanılır. Bu belki de bu stratejinin en önemli amacıdır. Yayınlayıcılar Google’a makalenin benzer bir konu için uygun olmadığını söyleyebilir.
  • Her bir makale için 10’a kadar anahtar kelime kalıbı yaratılabilir.
  • Her bir anahtar kelime aynı değere sahiptir; giriş sırası önemli değildir.

2009 yılına dönecek olursak, Matt Cutts’ın bu konudaki açıklamalarını hatırlayalım. Bu dönemde Matt Cutts Google’ın değerlendirme yaparken anahtar kelime meta taglarını kullanmadığını söylemişti. Ancak şimdi bu özelliğin bir hayli belirleyici olduğu görülmektedir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek içinhttp://support.google.com/news/publisher/bin/answer.py?hl=en&answer=116037 sitesini ziyaret edebilirsiniz. (Alıntıdır.)

Şimdi gelelim Meta Tagları Yapılandırmaya

Tüm Şablon Seo Optimize etiketleri ile birlikte 
bu, ara feryat şablon hatları yapılandırma ve kendi için yapılandırmak için!


<meta content='Your Blog Description here!' name='description'/> <meta content='Your Keywords here!' name='keywords'/> <meta content='Author Name here!' name='Author'/> <meta content='Author Email Address here!' name='Email'/>
Your Blog Description here = Blogun Açıklaması

Your Keywords here = Blogunun anahtar kelimeleri

Author Name here = Buraya ADINIZ

Author Email Address = E-mail Adresiniz

1 yorum :

Yorum GönderBloglama Zamanı'nda yayınlanacak yeni yazılar e-mail adresinize gelsin.


Google Arkadaşım Ol
Bloglama Zamanı
Bloglama Zamanı

Google+ paylaşımlarımı takip etmek için çevrelerinize ekleyin.